Bütünleşik yönetim için
     İyi yazılım şart !

Ana Sayfa  | Site Haritası
 
E-Bülten Arşiv  
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
Yazılım
     CRM ve Kurumsal Hafıza
     Üretim Yönetimi & Shop Floor
     Pazarlama & Haber Sihirbazı
     Hedeflerle Yönetim
     E-Ticaret & Network Marketing
     Dinamik Web Sitesi
     Ön Muhasebe & Servis
Tanıtım
     Kurumsal İnternet Kimliği (KİK)
     Dijital Ajans
     İnternet Reklamcılığı
     Portallerimiz
Danışmanlık
     Yönetim ve Üretim Danışmanlığı
     Karlılık ve Strateji Danışmanlığı
Haberler
     E-mail gönderim zamanı ve sıklığı n...
     Ücretsiz YSM Academy Eğitimleri ile...
     YSM EVET Tamamlandı | Dünya Gazetes...
     YSM EVET Tamamlandı
     Gökhan Bilgisu Kurumsal İletişim Di...
     YSM Academy çalışıyor..
   Haber arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
Makaleler
     No PAIN, No GAIN
     Hedeflerle Yönetim mi dediniz?
     Şirketlerin CRM e hazırlanması
     KOBİ ler için CRM ne kadar gerekli?
     CRM niçin önemli?
     YSM Yazılım Bilgilendiriyor : Yeni ...
   Makale arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
 
 

 

Google Hakkında Bilgilendirme, İlk Sıralarda Çıkma ve Google Reklamları

Google nedir? Sistemi nasıl çalışır?

Googlea reklam vermek ve ilk sıralarda çıkmak istiyorum
 

Google, dünyadaki en iyi arama motorlarından biridir. Aranan bir kelimede karşımıza kendi algoritmasına göre sonuçları verir. Bu algoritma öyle bir sistemdir ki aranan bir kelimede en çok istenilen sonuçlardan, daha az istenilen sonuçlara doğru giden bir sıralama verir.

Google’ın amacı nedir?

Google arayan kişiye öncelikle aranan kelimeyle en ilgili, hatasız ve kaliteli siteleri çıkarmayı amaçlar.

Google neye göre sonuç verir?

Google’ın etkilendiği kriterlerden bazıları; sayfanın backlinkleri, sayfanın anahtar kelime puanı, sayfanın aldığı tavsiye puanı, sayfanın yaşı, sayfanın url’si, sayfada geçen kelimeler, sayfanın title’ıdır.

Google aramalarında üst sayfalarda nasıl çıkılır?

 

Sayfanın backlinkleri; Sayfa için alınan backlinkler aramalarda üst sıralarda çıkmanın bir etkenidir.

Anahtar kelime puanı nedir? Anahtar kelime puanı, sayfanın bir anahtar kelimede o sayfanın içinde geçen anahtar kelimelerin sıklığına, makale başlığına, sayfada geçen yazıların uzunluğu, anahtar kelimelerin makalede hangi sırada olduğuna ve bunun gibi birçok kritere göre Google sayfanızın birçok Anahtar kelime puanı atar.

Tavsiye puanı nedir? Bir sayfaya verilen bağlantının adıyla doğrudan alakalıdır.

Sayfanın Yaşı: Sayfanın yaşı aramalarda üst sıralara çıkmanın bir etkenidir, yeni sitelerin aramalarda üst sıralara çıkması daha da zordur

Sayfanın Url’si (Adresi); Aramalarda üst sıralara çıkmanın bir faktörü de sayfanın url’sinin aranan kelimeyi içermesidir. Google aranan sonuçlarda üstlerde öncelikle arayanın görmek istediği sonuçları vermek istiyor.

Sayfada Geçen Kelimeler; Sayfada geçen kelimelerinde Google aramalarında sayfaların üstlerde yer almasına etkisi vardır.

Sayfanın Title’ı; Öncelikle “title” başlık anlamına gelmektedir ve sayfanın title kısmında anahtar kelimenin bulunması üst sıralara çıkmak için büyük bir etkendir.

 

Hangi Kelimelerde Üst Sıralara Çıkmak Zordur?

Google’da rekabet içeren kelimelerde üst sıralara çıkmak daha zordur, rekabet içeren kelimelerde genellikle çok aranan kelimeler veya para kazandıran kelimelerdir dolayısıyla rağbet edilen kelimelerde Örnek; Reklâm, Oyun, Alışveriş, Borsa gibi kelimelerde üst sıralara çıkmak zordur.

 

Backlink nedir? Ne işe yarar?

Backlink Türkçede geri link, arka link anlamındadır. Backlink’in tanımı kısaca sitelerden aldığınız linklerdir. Backlink, sayfanızın indekslenme hızını arttırır eğer hiç indekslenmemişse, indekslenmesini sağlar, yani arama motorunun sizin sitenizi görmesini sağlar. Backlink, Google’ın gözünde tavsiye gibidir. Ne kadar çok tavsiye alırsanız o kadar yükselirsiniz.


Backlink’in faydaları nelerdir?

Google Pagerankınızın (PR) artmasını sağlar. Google sayfanızı görmediyse, arama motorunda çıkmanızı sağlar, eğer zaten indekslediyse daha hızlı indekslenmenizi sağlar. Tavsiye puanınız da artacağından aramalarda üst sıralara çıkmanızı sağlar.

Pagerank (PR) Nedir?

Google’ı diğer arama motorlarından ayıran bir özelliği de Pagerank (PR) dır. Page Rank’ın Türkçe karşılığı sayfa derecesidir. Pagerank bir nevi Google algoritması tarafından sayfanıza verilmiş olan bir puandır. Google, web sayfalarını 11 derecede sınıflandırmıştır. Google algoritması, sayfalara aldığı backlink puanlarıyla birlikte, o sayfaya bir pagerank (PR) derecesi atar.

Siteniz yayınlandı, Google size ne zaman pagerank değeri verir?

Google pagerank güncellemeleri yaklaşık 2 ay ile 6 ayda bir, Google’ın gördüğü tüm siteler için, güncelleme başladıktan 1 ile 2 haftalık süreçten sonra, tüm sitelere son pagerank değeri atanıyor. Bir güncellemeden 15 gün sonra tekrar bir pagerank güncellemesi olduğu da olmuştu. Bu yüzden net bir şey söylemek imkansızdır.


Parasız çıkanlarla, para verip çıkanlar arasındaki fark nedir?

Para vermeden Google gösterimi bulunanların, para verenlere oranla reklamının olma ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Sistem şöyledir; bu işe ne kadar bütçe ayırırsanız, o kadar üst sıralarda çıkarsınız. Aksi takdirde Google size daha az şans tanır, daha alt sıralarda görüntülenirsiniz.

Googlea reklam vermek ve ilk sıralarda çıkmak istiyorum

Görüntülenme Sayısı 6624 Son Güncelleme: 02.11.2008 9:50:46 AM

     
© 1996-2010 YSMYazilim.com   |   Yazıcı Grup Yazılım & İnternet Çözümleri   |  All rights reserved