Bütünleşik yönetim için
     İyi yazılım şart !

Ana Sayfa  | Site Haritası
 
E-Bülten Arşiv  
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
Yazılım
     CRM ve Kurumsal Hafıza
     Üretim Yönetimi & Shop Floor
     Pazarlama & Haber Sihirbazı
     Hedeflerle Yönetim
     E-Ticaret & Network Marketing
     Dinamik Web Sitesi
     Ön Muhasebe & Servis
Tanıtım
     Kurumsal İnternet Kimliği (KİK)
     Dijital Ajans
     İnternet Reklamcılığı
     Portallerimiz
Danışmanlık
     Yönetim ve Üretim Danışmanlığı
     Karlılık ve Strateji Danışmanlığı
Haberler
     E-mail gönderim zamanı ve sıklığı n...
     Ücretsiz YSM Academy Eğitimleri ile...
     YSM EVET Tamamlandı | Dünya Gazetes...
     YSM EVET Tamamlandı
     Gökhan Bilgisu Kurumsal İletişim Di...
     YSM Academy çalışıyor..
   Haber arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
Makaleler
     No PAIN, No GAIN
     Hedeflerle Yönetim mi dediniz?
     Şirketlerin CRM e hazırlanması
     KOBİ ler için CRM ne kadar gerekli?
     CRM niçin önemli?
     YSM Yazılım Bilgilendiriyor : Yeni ...
   Makale arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
 
 
Genel Müdürümüz Sedat Yazıcı'nın Odavizyon Ağustos sayısı röportajı [31.8.2010]Şu anda üretim ve kapasite artıyor. Ekonomide güven var. Zaten ekonominin her ne kadar iktisadi dataları, formülleri olsa da ekonominin en temel şeyi, moral. Daha farklı bir söyleyiş ile yatırım ortamının iyileşmesi. Bunun içinde vergi de var,isdihtam da var, her şey var.

-Referandumu siyasi parti gibi değil bir ülke meselesi gibi görmek lazım
Türkiyede ekonomik olarak iyiye doğru bir gidiş var. Referandum Türkiye için önemli bir dönemeç. Bunu hükümet ya da ana muhalefet gibi düşünmeden, bir ülke meselesi olarak görmek lazım. Türkiyenin herkesin dillendirdiği gibi yeni bir anayasaya ihtiyacı var; bir değişime ihtiyacı var ve bu sadece bir geçiş süresi bence.
Referandumda anayasa değişiklikleri bütünü ile oylanıyor. İçinde belki hoşumuza maddeler olsa da, meclis buna karar veriyor. Mecliste zaten bizim seçtiğimiz insanlar yer alıyor.

-Ramazan berekettir
Genelde Temmuz ve Ağustos ayları düğün aylarıdır. Bu dönemlerde ev tekstilinden, mobilyaya, beyaz eşyaya kadar ciddi talepler ve satışlar olur. Dolayısı ile birçok sektör için denildiği gibi "Ramazan berekettir. "Ramazan da referandum da hepimize hayırlı olsun inşallah.

Bizim sektörümüz açısından da bakarsak şöyle değerlendirmek lazım: Ramazanın ve referandumun bizim sektörümüzü pek fazla etkileyeceği inancında değilim. Eylül, Ekim’de yılsonuna doğru yatırımlar daha çok düşünülmeye başlanıyor.

İşletmeler, Eylül ve Ekim aylarında yatırımlarına başlıyorlar, Kasım ve özellikle Aralık aylarında yatırımlarını bitiriyorlar. Bizde bilişimciler olarak bu dönemlerde bütçeye girmeye çalışıyoruz.

Tüm bunların ötesinde Türkiyede bir de ödememe hastalığı vardır. Türkiye’de ekonomik bozulmaların yanı sı ticari ahlak da bozuldu. Zaten ödeme zorluğu çekenlere bizler kolaylık sağlıyoruz ama bizim işimiz
Emek yoğun bir iş; ticari ahlakın bozulması bizleri zaman zaman sıkıntıya sokuyor. En nihayetinde bizim makinelerimiz, bizim beyinlerimiz.

-Bilişim Vadisi şartları sağlayanların yer alacağı bir yer olmalı.
Bilişim Vadinin Kocaali’de kurulması planlanıyor. Bilişim Vadisine bizler şöyle bakıyoruz: 
Etrafı çevrilmiş, belli bir alan içerisinde olan bir yer gibi, bir teknopark gibi olmamalı. Bilişim Vadisi, tıpkı batıdaki, sektörde belli niteliklere sahip firmaların yer alacağı bir yer olmalı. Önemli olan, merkez binasının nerede olduğu almamalı. Örneğin devlet diyebilir ki ;"sen Kar tepe”de de kur, Sapanca’da kur, ya da İzmit merkez’de de kur ...

Yani bilişim vadisi ile etrafı çevrilmiş bir alana girmek değil de, o şartları sağlayanlar şeklinde değerlendirilirse faydalı olur. Zaten buraya ciddi bir kaynak ayrıldığını da biliyoruz. Ama etrafının çevrili olmaması, zihinlerde böyle bir şey oluşmaması gerekiyor. Amerika’daki silikon vadilerine bakarsanız, hep büyük alanlardır. Bizler hükümetten de Türkiye’den de bu konu ile ilgilenen bürokratlardan da benzer bir anlatış bekliyoruz.

Bence ‘bilişim vadisi’ konusu 2011’in ilk aylarına yetiştirilirse bizim sektörümüz açısından da çok önemli olacaktır. YSM Yazılım olarak bizlerde ‘Bilişim Vadisi’ndeki yerimizi almak istiyoruz.

-İhracat İstanbul Ofisimizde
Mart ayında İstanbul’da bir ofis açtık. İstanbul’daki ofisimizin amacı ihracat yapmak. Çünkü insanlara Kocaeli’yi anlatmakta zaman zorlanıyoruz. Ancak İstanbul dediğiniz zaman, Türkiye anlaşıyor. İstanbul başlı başına bir marka.
İstanbul’dan yapacağımız ihracat ile daha da büyümeyi amaçlıyoruz. Yanı sıra büyümek için zaman fuarlara katılmaya da özen gösteriyoruz

Etiketler
Okunma Sayısı 4557 Son Güncelleme: 31.8.2010
     
© 1996-2010 YSMYazilim.com   |   Yazıcı Grup Yazılım & İnternet Çözümleri   |  All rights reserved