Bütünleşik yönetim için
     İyi yazılım şart !

Ana Sayfa  | Site Haritası
 
E-Bülten Arşiv  
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
Yazılım
     CRM ve Kurumsal Hafıza
     Üretim Yönetimi & Shop Floor
     Pazarlama & Haber Sihirbazı
     Hedeflerle Yönetim
     E-Ticaret & Network Marketing
     Dinamik Web Sitesi
     Ön Muhasebe & Servis
Tanıtım
     Kurumsal İnternet Kimliği (KİK)
     Dijital Ajans
     İnternet Reklamcılığı
     Portallerimiz
Danışmanlık
     Yönetim ve Üretim Danışmanlığı
     Karlılık ve Strateji Danışmanlığı
Haberler
     E-mail gönderim zamanı ve sıklığı n...
     Ücretsiz YSM Academy Eğitimleri ile...
     YSM EVET Tamamlandı | Dünya Gazetes...
     YSM EVET Tamamlandı
     Gökhan Bilgisu Kurumsal İletişim Di...
     YSM Academy çalışıyor..
   Haber arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
Makaleler
     No PAIN, No GAIN
     Hedeflerle Yönetim mi dediniz?
     Şirketlerin CRM e hazırlanması
     KOBİ ler için CRM ne kadar gerekli?
     CRM niçin önemli?
     YSM Yazılım Bilgilendiriyor : Yeni ...
   Makale arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
 
 
22 Haziran 2011 de Yan Sanayi-Marka Geliştirme Projesi Tanıtım Etkinliğine katıldık [1.7.2011]

Kocaeli’nde yoğunlaşan yan sanayinde faaliyet gösteren kuruluşların, markalaşma faaliyetlerini geliştirmek amacıyla oluşturulan “Yan Sanayi-Marka Geliştirme Projesi”nin tanıtım etkinliği 22 Haziran 2011 Çarşamba günü KOSGEB Başkanı Sayın Mustafa Kaplan’ın katılımlarıyla KSO Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

“Yan Sanayi - Marka Geliştirme Projesi”; Odamız ve KOSGEB işbirliğiyle geliştirilen, firmalara markalaşma, ürün geliştirme ve Ar-Ge konularında seminerler düzenlenmesini, firmaların teknoloji ve ürün geliştirme çalışmalarını geliştirmeleri amacıyla danışmanlık desteği verilmesini kapsayan bir projedir. Bu proje ile Kocaeli’nde faaliyet gösteren, Ar-Ge’ye yatkın 50 firmaya Ar-Ge ile Markalaşma, Ürün Geliştirme, Geliştirilen Teknolojileri Koruma ve Ar-Ge yönetimi ile ilgili eğitimler verileceğini ifade etti. 50 firma içerisinden seçilen ve Ar-Ge projesi geliştiren 10 firmaya ise, proje geliştirme ve uygulama danışmanlığı verilecek.

KOSGEB Başkanı Sayın Mustafa Kaplan, açılış konuşmasında, daha önce açılışı yapılmış olan Hazerfan Projesi ile bu projenin birbirini tamamlayan önemli projeler oluklarını belirterek, bu projelerin hayata geçirilmesinden dolayı duydukları memnuniyetleri dile getirdi. İşletmelerimize proje kültürünün aşılanması gerektiğini vurguladı. KOBİ’lerin artık proje yönetimi anlayışıyla sorunlarının üstesinden gelebileceklerine inandıklarını belirtti. Sayın Kaplan konuşmasının devamında “Kobilerimizin kurumsallaşma, otomasyon ve yenileşime geçme gibi projelerine destek olmak için KOSGEB olarak gerekli destekleri sağlamaktayız. Yeni rekabet stratejilerinde önemli olan Ar-Ge, inovasyon projelerine destek olmaktayız. Özellikle de firmalarımızın işbirliği yapmalarını teşvik etmek için ortak üretim, Ar-Ge gibi çalışmaları kapsayan projelere 750.000 TL’ye varan destekler sağlıyoruz. Geçen yıl 12.000 girişimci adayı yetiştirdik. Kobilerimizin, uluslararası markalara uluslararası yan sanayi marka olma stratejisi geliştirmesi gerekmektedir.” dedi. Eğitim ve danışmanlıklarla daha rekabetçi girişimciler yetiştireceklerine inandıklarını belirterek, üyelerin gelişime yönelik her türlü projeye destek olduklarını ifade etti. Ayrıca, meslek kuruluşlarının projelerine 150.000TL’ya kadar destek olduklarını belirtti.

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, konuşmasının son bölümünde, son dönemde verdikleri destekler hakkında da bilgi verdi. KOBİ Borsalarından işletmelerimizin daha çok pay almaları konusunda yeni bir destek programı başlattıklarını belirtti. Kocaeli’nde KOBİ Borsalarına açılacak olan işletmeler bulunacağı ve 100.000 TL’ye kadar geri ödemesiz destek olunacağını belirtti.

Program, projenin tanıtımı hakkında bilgi vermek üzere, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Egemen Mert ve Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Memet Turabi’nin sunumları ve soru-cevaplarla devam etti.

YSM Yazılım Genel Müdürü, Sedat YAZICI soru-cevap kısmında "AR-GE projelerinin pazarlanması ve markalaşması konusunda proje kapsamında YSM Yazılımın da yer almasıyla ilgili sorular sorduğu toplantı plaket töreni ve toplu alınan resimle sona erdi.

 

 
Etiketler
marka - tanıtım - ysm - proje - etkinlik - ysm yazılım - artwin.net - kosgeb - kso
Okunma Sayısı 5663 Son Güncelleme: 23.6.2011
     
© 1996-2010 YSMYazilim.com   |   Yazıcı Grup Yazılım & İnternet Çözümleri   |  All rights reserved