Bütünleşik yönetim için
     İyi yazılım şart !

Ana Sayfa  | Site Haritası
 
E-Bülten Arşiv  
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
YSM Business Solutions - ArtWin.Net .:. izmit, Kocaeli Teknopark .:. Yeni Ticaret Kanunu, KOSGEB proje, Kalkınma Ajansı proje, Devlet Destekleri, Proje Danışmanlığı, CRM, MES & Shopfloor, Stratejik Yonetim, Finans -
Yazılım
     CRM ve Kurumsal Hafıza
     Üretim Yönetimi & Shop Floor
     Pazarlama & Haber Sihirbazı
     Hedeflerle Yönetim
     E-Ticaret & Network Marketing
     Dinamik Web Sitesi
     Ön Muhasebe & Servis
Tanıtım
     Kurumsal İnternet Kimliği (KİK)
     Dijital Ajans
     İnternet Reklamcılığı
     Portallerimiz
Danışmanlık
     Yönetim ve Üretim Danışmanlığı
     Karlılık ve Strateji Danışmanlığı
Haberler
     E-mail gönderim zamanı ve sıklığı n...
     Ücretsiz YSM Academy Eğitimleri ile...
     YSM EVET Tamamlandı | Dünya Gazetes...
     YSM EVET Tamamlandı
     Gökhan Bilgisu Kurumsal İletişim Di...
     YSM Academy çalışıyor..
   Haber arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
Makaleler
     No PAIN, No GAIN
     Hedeflerle Yönetim mi dediniz?
     Şirketlerin CRM e hazırlanması
     KOBİ ler için CRM ne kadar gerekli?
     CRM niçin önemli?
     YSM Yazılım Bilgilendiriyor : Yeni ...
   Makale arşiv sayfasına gitmek için tıklayınız.
 
 
Genel Müdürümüzün röportajı [19.4.2010]

YSM Yazılım Genel Müdürü, Sedat YAZICInın yerel bir gazeteye verdiği röportajından özet açıklamalar sunuyoruz:

1. Firmalaların kri-z-tik geçen şu günlerde satışa odaklanmalarının yanısıra, maliyet kontrolü, ondan da ziyade performans ve verimlilik analizlerine yoğunlaşmaları gerekmektedir.

2. Kocaeli Üniversitesi Teknoparkında; üretim yapan sanayicilerin, fabrikaların "sipariş-üretim-sevkiyat" işleyişini takip edebileceği bir yazılım geliştirdik. Yerli ve yabancı uzmanlarla yaptığımız çalışmalardan elde ettiğimiz yılların birikimi olan "MES know-how" ArtMES - Üretim Kontrol ve Yönetimi - ShopFloor yazılımı ile "kri-z-tik" ekonomide bütçelenmesi ve uygulanması gerekli önemli bir yatırım olarak algılanmaya başladı bu yazılım çözümümüz. KOBİ ve Büyük ölçekli şirketlerin sayın Genel Müdürleri ve Yönetim Kurulu üye ve başkanlarına sunmaya başladık.

3. Üretimim hangi aşamada? Duruşların hangileri en çok oluşuyor? Sebepleri neler? Makinadan mı işçiden mi yedek parçadan mı? Yenilik ihtiyaçlarım neler? Makinam, üretim sahaları, işçim hangi performansta çalışıyor, bunları bilmek istiyorum diyenler için ArtMES yazılımımızı tavsiye ediyoruz. ArtMES şu an için Türkçe ve İngilizce olarak çalışıyor. Rusça ve Arapça da olması planlarımız arasında. EasyWEB yazılımımız ise tıpkı ARTMES gibi hem müşteri tarafı hem de yönetici tarafı çoklu dil desteği sunuyor. EasyWEB şu anda Türkçe, İngilizce ve Almanca. Fransızcası da sırada. Tıpkı ARTMES gibi Rusça ve Arapça da olması planlarımız arasında. Bu da bu dilleri kullanan ülkelere yapacağımız ihracatlarla yani müşteri ihtiyaçlarına paralel olacak.

4. Afganistana yazılım ihracatı yaptığımızdan bir çok müşterimiz bile habersiz. Nasipse, sırada Afrikadaki gelişmiş bir kaç ülkeye ArtMES, EasyWEB ve EasySELL çözümlerimizi ulaştırmaya çalışıyoruz.

5. YSM Yazılım - ArtWin.Net olarak amacımız "çalışan" ve "DEĞER yaratan" yazılım ve internet çözümlerini, sayın kullanıcılarımızla birlikte oluşturmaktadır.

6. Kısaca misyonumuzu tarif etmek gerekirse (eski dilde tarif edeyim okuyucularınıza da bir kaç yeni kelime öğrenme-daha doğrusu araştırma- fırsatı) vereyim: "Mütevazilikle devam ettiğimiz AR-GE ve yazılım ihracatı yolculuğumuzda sonucu müsbet fırsatlar için pusuya yatıp, tecelli avlayarak, marifet ufkumuzu geliştirmeye çalışıyoruz."

7. Son olarak, bildiğiniz üzere Kocaeli Üniversitesi bünyesindeki Teknoparkda faaliyet gösteriyoruz. Burada geliştirilen yazılım çözümlerimiz de KDV oranı yüzde SIFIR. Yani  müşterilerimize %18 daha ucuz çözümler sunuyoruz. Teknoparkdaki sinerji ile örneğin komşumuz Bimser Çözüm firmasının BOYS, EBA, Ensemble ve QDMS yazılım paketleri ile EasyWEB ve ARTMES çözümlerimizi entegre etmeye çalışıyoruz. Örneğin 2008 Temmuz itibarıyla neredeyse 2 yıldır İş Bankası Genel Müdürlüğü Operasyon Merkezinde EasyWEB Intranet çözümümüz, Bimser QDMS Kalite ve Entegre Yönetim Sistemi yazılımı ile bütünleşik çalışıyor. ArtMES, Bakım Yönetim Sistemi Bimser BOYS ile, Stratejik Planlama ve Süreç  Yazılımı olan Bimser Ensemble ile Üretim yönetim göstergeleri, Bimser EBA ile de satış siparişleri konusunda entegre edildi ve de edilecek detaylara da sahip. Şu an Netsis Fusion paketi ile de bir fabrika da entegrasyon sürecimiz devam ediyor. Ayrıca ArtMES çözümümüzde Duba Elektronik firmasının barkod yazıcıları ve yine bir teknopark firması olan STS Teknoloji firmasının RFID çözümleri ile de entegre çalışacak yeni fonksiyon ve  modüllerimizde olacak yakın zamanda.

8. Kusura bakmayın, ama, değinmeden geçemeyeceğim bir proje daha var. www.ustalarburada.com projesi. Bu proje İnternet tabanlı "New generation" işlerden. İşini yapan kişi veya firmaya "işinin USTA sı", "işi biliyor" deriz ya, işte bu düşünceyle yola çıkmış olan gerçekten işi USTA olan 2 arkadaşımızın projesi bu. Projenin 1.fazını gerçekleştirmiş olmaktan gurur ve de mutluluk duyuyoruz. Bu sitenin 2., 3. ve hatta 4. fazları da olacak. Çoklu dil desteğiyle yurt dışına da açılmak istemekteler. Yurt dışındaki Türk müteahhitlerinden talepler şimdiden gelmeye başlamış. Bu site vasıtasıyla yurt dışına ilk USTA kafilesi gönderilmiş. Size ve yakınlarınıza ve bu yazıyı okuyan herkese tavsiye edebileceğim bir site : www.ustalarburada.com. İş ve proje arayan, yapan veya yaptırmak isteyen, usta arayanların, ustaların buluştuğu bir platform olma yolunda hızla ilerliyor arkadaşlar.

Adresimizi internet sitemizin iletişim kısmından öğrenebilirler ancak yine de ziyaret etmek, bizimle tanışmak, şirketleri ve işleri ile ilgili sohbet etmek, destek almak isteyenler için adresimizi ve iletişim bilgilerimizi yineleyelim buradan. E-mail veya telefon ile danışmak isteyenlere de her zaman açığız.
 
Yazılım ve Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. – ArtWin.Net
A : Kocaeli Üniversitesi Teknoparkı No: A-5 Yeniköy İzmit Kocaeli
T : 0262 341 40 03 / 04       F: 0262 341 40 43     GSM : (533) 320 03 52Etiketler
Genel Müdürümüzün röportajı - Sedat Yazıcı - artwin.net - ysm - ysm business solutions
Okunma Sayısı 5176 Son Güncelleme: 17.7.2008
     
© 1996-2010 YSMYazilim.com   |   Yazıcı Grup Yazılım & İnternet Çözümleri   |  All rights reserved